Drodzy Kandydaci,
Drogie Kandydatki,

Rekrutacja do I SLO odbywa się w marcu. Każdy kandydat / każda kandydatka musi zarejestrować się w Panelu rejestracyjnym pod adresem rej.bdnr.pl najpóźniej do środy 10 marca włącznie.

W pierwszy weekend odbywają się konkursy zwane Bednarski Mastermind. Można przystąpić do jednego wybranego przez siebie konkursu. Nie jest to obowiązkowe, ale zachęcamy każdego / każdą z Was do wykazania się i pokazania od najlepszej strony. Wasze talenty i upodobania są dla nas bardzo ważne.

Można również wziąć udział w jednym z konkursów językowych: Niemiecki XL, Hiszpański XL, Włoski XL.

W drugi weekend mają miejsce obowiązkowe egzaminy pisemne: język polski, matematyka i język angielski.

W ostatnim tygodniu marca odbywają się indywidualne rozmowy kandydatów i kandydatek z komisją rekrutacyjną, za pomocą Google Meet, na indywidualne zaproszenie wysłane tydzień wcześniej.

Główne cele egzaminów:

Głównym celem egzaminów jest określenie potencjalnej „Bednarskości” kandydatów i kandydatek, oraz zbadanie ich indywidualnych zdolności. By to osiągnąć, chcemy dowiedzieć się:

— jak najwięcej o Waszej gotowości do udziału w życiu społecznym szkoły, demokracji szkolnej i w realizowaniu projektów inicjatywy społecznej

— czy kandydat (ka) rozumie i akceptuje Idee Wychowawcze realizowane w I SLO „Bednarska”. Zachęcamy Was, oraz Waszych rodziców i opiekunów do zapoznania się z tym dokumentem Idee Wychowawcze I SLO

— jak najwięcej o Waszych zainteresowaniach, pasjach i zdolnościach; o Waszych planach rozwoju w obszarach kultury, sztuki i nauki, a także rozwoju osobistego

Chcemy sprawdzić, w jaki sposób radzicie sobie z wykonywaniem zadań związanych bardziej ze zdolnościami wszechstronnego i kreatywnego rozwiązywania problemów i z pracą zespołową niż ze sprawozdawaniem zdobytej wiedzy. Zwracamy uwagę na Waszą samodzielność i zdolność do rozwiązywania praktycznych problemów życiowych.

Wyniki rekrutacji do I SLO ogłaszane są w drugiej połowie maja.